Pentru cei care iubesc gatitul
vineri, 8 martie 2013
duminică, 24 februarie 2013
Pizza cu faina de secara
Cand mi-a fost si mie pofta de pizza nu mai aveam in casa decat foarte putin faina de grau asa ca am cmpletat cu secara. David mi-a fost de foarte mare ajutor. Aluatul l-am facut singura insa David a fost cel care a uns blaturile de pizza cu bulion si cel care a pus cele ce alcatuiesc umplutura: sunca ciuperci, branza, masline pentru una si carnat, ciuperci, porumb si branza pentru cealalta.
E bine ca toti copiii sa participe la activitati casnice, le formeaza in timp deprinderi de viata independenta. Pentru David cu atat mai mult, el care are o evolutie atat de frumoasa in "iesirea" lui din autism. Mai jos e pizza lui David.
E bine ca toti copiii sa participe la activitati casnice, le formeaza in timp deprinderi de viata independenta. Pentru David cu atat mai mult, el care are o evolutie atat de frumoasa in "iesirea" lui din autism. Mai jos e pizza lui David.
sâmbătă, 16 februarie 2013
Negresa cu mascarpone
Demult vreau sa scriu reteta asta pe blog, multa lume mi-a cerut-o dar cu santataea nu stau prea bine si am o toropeala si o lene in mine ceva de groaza.
Sper sa reusesc sa finalizez reteta asta ... ASTAZI
Asta e negresa CEA minunata, deasupra face o crusta ca la crema de zahar ars care se sparge la taiat. Gustul e minunat tocmai datorita combinatiei de cacao si branzica.
Sper sa reusesc sa finalizez reteta asta ... ASTAZI
Asta e negresa CEA minunata, deasupra face o crusta ca la crema de zahar ars care se sparge la taiat. Gustul e minunat tocmai datorita combinatiei de cacao si branzica.
sâmbătă, 9 februarie 2013
Musaca de cartofi
Am facut musacaua asta acum doua saptamani si a fost delicioasa. Nu pretind ca e reteta originala, am facut-o asa cum mi-a trecut prin cap la momentul respectiv. Dar a fost asa de buna incat va recomand reteta.
sâmbătă, 2 februarie 2013
Abonați-vă la:
Postări (Atom)




