Pentru cei care iubesc gatitul

Pentru cei care iubesc gatitul

luni, 30 ianuarie 2012

Ciorba de fasole boabe cu costita afumata

La noi sunt acum -17 grade Celsius, asta da iarna! Se impune si o alimentatie adecvata, bogata in proteine, lipide dar si lichide calde. Toate se regasesc intr-o ciorba de fasole ardeleneasca cu afumatura. Asta am gatit sambata si mi-a iesit de minune :)

duminică, 29 ianuarie 2012

Pangasius cu ciuperci la cuptor

Auzisem de multa vreme ca pangasiusul e un peste bun. A trebuit sa-l incercam si noi si am gatit saptamana trecuta un fel la cuptor. Am servit pestele cu ciuperci alaturi de un piure de dovlecel. Merg de minune impreuna mai ales cu cativa stropi de zeama de lamaie desupra

miercuri, 25 ianuarie 2012

Cheesecake-prajitura cu branza

Cine face oare cele mai bune prajituri cu branza? Cred ca americanii, asa ca m-am inspirat putin, numai putin de pe site-ul Marthei Stewart. Mi-a iesit un cheesecake bun de tot! Aspectul nu e chiar cel mai elegant, o sa vedeti de ce: din cauza cuptorului meu. Dar toate la timpul potrivit. :)

Desi  l-am facut destul de dulce, am servit acest preparat cu dulceata de visine, facuta tot in casa de noi in vara lui 2010.


duminică, 22 ianuarie 2012

Pulpe de pui la cuptor


Ramanem tot la pui pentru ca am fost incantata de puiul umplut, ieri am gatit 8  pulpe la cuptor, mai sunt 2. Va  spun eu: merita din plin efortul. E foarte bun!

Pui umplut la cuptor

In sfarsit!Am revenit...am avut un program incarcat si nu am mai reusit sa postez nimic. Seara cand ajung acasa petrec putin timp cu David. Avem noi rutina noastra de seara care include si o baita cu ratuste. Iar dupa ce David adoarme chiar nu e posibil sa mai scriu pentru ca adorm inaintea lui :)))

Am facut acum vreo doua saptamani un pui umplut.