Pentru cei care iubesc gatitul

Pentru cei care iubesc gatitul

joi, 11 august 2011

Cartofi taranesti

Am revenit cu o reteta foarte gustoasa si simpla de tot. Si pentru ca nu mai e atat de cald, cel putin la Cluj, nu va fi insuportabil sa folositi cuptorul.


duminică, 7 august 2011

Drob din piept de pui

M-am inspirat dintr-o mica revista culinara dar cand am vrut sa consult reteta ca sa pregatesc felul asta am constatat ca a disparut in mod misterios, exista 2 posibili vinovati: David sau buni sau..amandoi. Pana la urma m-am descurcat eu la cantitati.


Placinta cu mere- clasica

Placinta asta cu mere e foarte buna- am spus ca e clasica in titlu  pentru ca are 2 foi si spre deosebire pe cea pe care o pregateam anii trecutii aceasta are foile destul de moi.


Ciorbita de pui a la grec

Desigur e vorba de varianta gatita de mine. Nici prea dulce, nici prea acra, numai buna si pe gustul familiei... :)

Intotdeauna o pregatesc intr-o oala mare, de 8 litri ca sa ajunga pentru 3-4 zile. Asa ca daca vreti sa urmati reteta mea si doriti o cantitate mai mica trebuie sa o adaptati.


miercuri, 3 august 2011

Tort cu nectarine si frisca

I'm back again! Incerc sa recuperez si sa ajung la zi cu retetele dar nu reusesc  pentru ca imi petrec cea mai mare parte a  Reteta asta am pus-o in practica la jumatatea lui iulie. Mi-am gasit prilej de sarbatoare, pe 17 iulie calendarul ortodox mentioneaza ziua unei Mari Mucenite Marina. O ocazie perfecta sa sarbatoresc cu familia si prietena mea, Adina.