Mie nu-mi prea place orezul. Nu mi-a prea placut de cand eram mica si foarte mofturoasa.
In ultima vreme foloseam orez prefiert care e excelent, nu se lipeste si prin urmare nu e gretos. In general il gateam cu morcovi, un fel de risoto cu piept de pui, dulce si foarte pe placul lui David.
Am preluat reteta asta din revista "Practic in bucatarie" E o prajitura grozava pe care am pregatit-o cu nectarine insa puteti folosi caise, piersici sau chiar prune.
Nu-mi aduc aminte sa fi mancat de multe ori gomboti cu prune in copilarie desi sunt traditionali in Ardeal in comunitatile unguresti si sasesti. Iar eu am crescut intr-o astfel de comunitate insa nu au fost la mare cautare la noi in familie.