La mine pe blog nu veti gasi niciodata vreo friptura in sange. Nici nu am asemenea gusturi alese; de fiecare data cand a trebuit sa mananc asa ceva am inghitit cu noduri. Blogul meu nu este al unui bucatar profesionist si nici nu are pretentia sa devina vreodata asa ceva. Pentru mine gatitul inseamna dragostea pentru familie si incercarea de diversifica meniul unui baietel care odata a avut si tulburari alimentare. Asa ca da, aici veti gasi si snitele dar si supe creme si dulciuri de calitate, indraznesc sa cred.
Apopo de friptura in sange, in Romania nu e de riscat sa nu gatesti vreun animal foarte bine. Asa ca la mine in bucatarie, orice friptura de porc sau de vita e bine coapta, niciodata uscata si nu are nevoie de cutit pentru a se desface. Asa arata o friptura de vita cu sos, cu ciuperci langa banalul piure de cartofi.